Za novi Erasmus+ projekt dodijeljeno nam 28.211,00 EUR

Brza i održiva moda bit će teme  našeg ovogodišnje Erasmus+ projekta. Cilj projekta jest  ukazati na to da je je masovna proizvodnja odjeće značajna opasnost za naš planet, a ona proizvedena od jeftinih sintetičkih materijala i za  naše zdravlje. Tijekom projekta učenici će imati priliku učiti o vrstama prirodnih i umjetnih materijala, o etiketama na odjeći i njihovoj važnosti te o mogućnostima održivijeg postupanja s odjećom.

Da bismo ostvarili ciljeve projekta planirane se brojne aktivnosti. Započet ćemo s anketom o razumijevanju pojma brze i održive mode, radionicama o tome što je održivost općenito, planirana je i radionica na kojoj će učenici učiti o razlikama između prirodnih i sintetičkih materijala. Šestaši će posjeti tvrtku Humana nova koja se bavi recikliranjem odjeće, a planirane su i radionice na kojima će učenici učiti kako sašiti gumb ili nešto zakrpati.

Na radionici recikliranja učenici će  neki odjevni predmet koji  više ne upotrebljavaju “pretvoriti” u neki drugi upotrebni predmet, a jedan osmi razred imat će priliku sudjelovati na  radionici “Teta etiketa”. U školi će biti organizirana   razmjena odjeće, a učenici će imati prilike razgovarati i  s dizajnerom  održive mode.

Neke od činjenica o brzoj i održivoj modi učenici će doznati i na mobilnostima u Francusku (3. 11. – 9. 11. 2024.) i Italiju (11. – 17. 5. 2025.), a neki će učenici imati priliku sudjelovati i u eTwinning projektu kojem će na engleskom jeziku surađivati s vršnjacima iz još 5 škola. Tema njihove suradnje također će biti brza i održiva moda.

Neki od konkretnih materijalnih rezultata projekta bit će animirani film u kojem glavnu ulogu imaju etikete odjevnih predmeta, kratki dokumentarni film te radijska emisija i novinarski članci s temama o brzoj i održivoj modi.

Sastavni dio ovogodišnjeg Erasmus+ projekta bit će i četiri mobilnosti učitelja. Oni će imati priliku pohađati neki od strukturiranih tečajeva koji se bave nekom od tema koje bi mogle doprinijeti ostvarivanju školskog Erasmus+ plana. Za provođenje ovogodišnjeg projekta Agencija za mobilnost odobrila nam je 28.211,00 EUR.

Aktivnosti projekta pratite u rubrici Erasmus KA 121 “BRZA I ODRŽIVA MODA” te u digitalnom školskom listu KLINČEK.

Za novi Erasmus+ projekt dodijeljeno nam 28.211,00 EUR

Novom Erasmus+ projektu u fokusu su brza i održiva moda

Učenici će neke činjenice o modi doznati i na mobilnostima u Francusku i Italiju

29. 9. 2024.