Aktivnosti knjižnice šk. god. 2023./2024.

Aktivnosti knjižnice u školskoj godina 2023./2024.

Ove školske godine u knjižnici bi trebalo biti još živahnije jer su uz već uobičajene aktivnosti dogovorene su i neke koje dosad nismo provodili.

“Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja” je taj novi projekt. To je međunarodni projekt kojeg ćemo provoditi sa školom Ljubečno iz Slovenije. Taj projekt provodit učenici 4 razreda, učiteljice Marine Golec. Tijekom projekta učenici će čitati djelo nekog slovenskog autora, a učenici slovenske škole djelo hrvatskog autora. Knjižničarke dviju škola, koordinatorice projekta, dogovoriti kako će učenici prezentirati pročitano, a učenici će krajem školske godine svoje uratke predstaviti na online konferenciji.

Čitanje će promicati i KA121 Erasmus+ projekt “Čitaj da ne ostaneš bez riječi”. Sve aktivnosti projekta moći će se pratiti u rubrici projekta na ovoj POVEZNICI.

Tu je i projekt “Book Pals”. To je također međunarodni projekt, ali eTwinnin projekt kojeg ćemo provoditi s učenicima iz Grčke, Italije, Njemačke, Poljske i Španjolske. Sve aktivnosti bilježit ćemo u ovoj RUBRICI naše mrežne stranice.

Uključili smo se i u eTwinning projekt “Ivaninim tragom” u kojem ćemo s nekoliko škola iz Hrvatske. Kroz ovaj projekt učenici će se upoznavati s djelima Ivane Brlić Mažuranić. Projektne aktivnosti naših učenika i učenika ostalih partnerskih škola bit će dostupne na Twinspaceu projekta.

Aktivnosti knjižnice šk. god. 2022./2023.

xr:d:DAFgV65hv80:16,j:2882966829,t:23041715