preskoči na sadržaj

Osnovna škola Sveti Petar Orehovec

Login
Tražilica
Anketa
Internet najčešće korisiš:




Korisni linkovi
Mudrost

"Najviši je rezultat obrazovanja tolerancija."

Helen Keller 


Blog projekta

Google earth

Proleksis enciklopedija
Hrvatski u školi


Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršće u hiljadu šara.

Taj san u slapu da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.


EUdict

NATIONAL GEO

Drvo znanja

Matematika besplatno

e-škola kemije

e-škola fizike

Hlapićev portal

Bontončić

Eduvizija

Bug

Srednje škole

Gimnazija Križevci

Srednje škole

Srednja gospodarska škola Križevci

Srednje škole

Srednje škole

Gimnazija Koprivnica

Srednje škole

Srednja škola Koprivnica

Srednje škole

Medicinska škola Varaždin

Srednje škole

Medicinska škola Bjelovar

Srednje škole

Graditeljska škola Čakovec

Srednje škole

Elektrostrojarska škola Varaždin

Srednje škole

Tehnička škola Bjelovar

Srednje škole

Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar

Srednje škole

Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Zagreb

Forum
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: nema podataka
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: nema podataka
Kalendar
« Srpanj 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 30. 8. 2017.

Ukupno: 51282
Ovaj mjesec: 1785
Ovaj tjedan: 619
Danas: 25
e-dnevnik za učenike

e-dnevnik za učitelje

Školski list

Thumbnail : Kupujmo samo ono što nam treba  – 6

CARNet loomen

Forum za slobodu

Katalog str. skupova

AZOO

MZO

AMPEU

Nacionalna zaklada

Zaklada Zamah

CARNet

Raspored zvona

PRIJE PODNE

1. 08.00 - 08.45

2. 08.50 - 09.35

3. 09.45 - 10.30

4. 10.40 - 11.25

5. 11.30 - 12.15

6. 12.20 - 13.05

7. 13.15 - 14.05

 

POSLIJE PODNE

0. 12.20 - 13.05

1. 13.15 - 14.00

2. 14.05 - 14.50

3. 15.00 - 15.45

4. 15.55 - 16.40

5. 16.45 - 17.30

6. 17.35 - 18.20

 

 

 
1. RAZRED (4 djela)
1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)
2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
3. Grigor Vitez: A zašto ne bi
4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari
                                    Plesna haljina žutog maslačka
6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim
                                Znaš li i ti
                                Da sam odrastao
                                Kako da odgovorim
8. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica
                                         Zdenko Slovojed
                                         Slikopriče
                                         Leteći glasovir
                                         Petra uči plivati
9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda
10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda
11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome
13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao
14. Ana –Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane
 
2. RAZRED (5 djela)
1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)
2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
3. Karel Čapek: Poštarska bajka
4. Carlo Collodi: Pinokio
5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
8. Nada Iveljić: Nebeske barke 
                         Pronađeno blago
                         Božićna bajka
9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi
                                   Prašnjavko
                                   Kjel crna labud ptica
                                   Vodenjak i stara kruška
10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo
                                                  Ciconia ciconia
11. Desa Muck: Anica i sportski dan
                       Anica i Čarobnica Lili
12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)
13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi (Durica)
14. Mila Željeznjak: Sretne priče
15. Božidar Prosenjak: Miš
16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
18. Charles Perrault: Bajke
19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak
 
3. RAZRED (7 djela)
1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
2. Ivana Brlić-Maćuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
5. Dubravko Horvatić: Grički top
6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.
                        Drugi dnevnik Pauline P.
7. Sanja Pilić: Nemam vremena
                      E baš mi nije žao
                      Hoću i ja
8. Stanislav Femenić: Ludi kamen
9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran
                           Čuvarice novih krovova
11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele
                            Čipolino
13. Hrvatske narodne bajke
14. James M. Barrie: Petar Pan
15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru
16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
17. Otfried Preussler: Mali vodenjak
                                   Mala vještica
18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža
19. Dragutin Horkić: Čađave zgode
20. Basne (izbor)
 
4. RAZRED (7 djela) 
1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova
2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
3. Anto Gardaš: Duh u močvari 
                          Ljubičasti planet
                          Izum profesora Leopolda
                          Bakreni Petar
                          Tajna zelene pećine
                         Igračke gospođe Nadine
4. Erich Kästner: Emil i detektivi
                           Tonček i Točkica
                           Leteći razred
                           Blizanke
5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka
                                 Tajna mačje šape
                                 Tajna Tužnog psa  
                                 Tajna graditelja straha 
                                 Tajna zlatnog zuba
6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh
7. Felix Salten: Bambi
8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli
9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata
10. Matko Marulić: Snijeg u Splitu
11. Johanna Spyri: Heidi
12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
14. Maja Glušević: Bijeg u košari 
                             Klopka za medvjedića
15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još
16. Silvija Šesto: Bum Tomica
                           Bum Tomica 2
17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve
18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi
20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa  
                                Ronja razbojnička kći
                                Razmo u skitnji
22. Zvonimir Balog: Ja magarac
                               Pusa od Krampusa 
                               Nevidljiva Iva
                               Zmajevi i vukodlaci
23. Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni
24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića
25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi
 
5. RAZRED (9 djela)
1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu
                 Koko i duhovi
                 Zagonetni dječak
                 Koko u Parizu
                 Lažeš, Melita
                 Domaća zadaća
2. Šaljive narodne priče
3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa
                              Tiki traži neznanca
                              Posada oklopnog vlaka
                              Suvišan u Svemiru
5. Grigor Vitez: Pjesme
6. Sempe/Goscinny: Nikica
7. Miro Gavran: Sretni dani
                         Kako je tata osvojio mamu
                         Zaljubljen do ušiju
                         Svašta u mojoj glavi
8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe
                         Čudnovata istina 
                         Zabranjena vrata
                         Veliki zavodnik
                         Šaljive priče i priče bez šale
9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar
                            Petlja
                            Trojica u Trnju
11. Michael Coleman: Zov labirinta,
                                Mreža je bačena ,
                                Bijeg s Mreže
12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjega grada 
                                Frka u Ščitarjevu
                                Muki
13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera,
                          Doživljaji Huckleberryja Finna
14. Jules Verne: Put u središte zemlje,
                          Put oko svijeta za 80 dana,
                         20000 milja pod morem
15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
16. Tito Bilopavlović: Paunaš
17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
18. Basne (izbor)
19. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje
20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
21 Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lucas
22. Ivan Cankar: Istina i ljubav
23. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)
24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama
25. Anto Gardađ: Miron u škripcu,
                            Filip dječak bez imena
26. Selma Lageröf: Legende o Kristu
 
6. RAZRED (9 djela)
1. Ivana Brlić-Maćuranić: Priče iz davnine (osim Šume
Striborove i Regoča koji su u četvrtome razredu)
2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
3. August Šenoa: Povjestice
4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
5. Mark Twain: Kraljević i prosjak
6. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu
7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze
9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick
10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
12. Christine Nöstlinger: Konrad, dječak iz limenke
                                        Olfi među ženama
13. Vlatko Šarić: Rogan 
                          Miško
14. Vladimir Nazor: Veli Jože
15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
18. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja
19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina
20. Joža Horvat: Waitapu
                            Operacija Stonoga
21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord
21. Pajo Kanićaj: Tričave pjesme
22. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
23. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
24.  C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)
25. Oscar Wilde: Sretni kraljević
26. Nikola Pulić: Maksimirci
 
7. RAZRED (9 djela)
1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
3. Vladimir Nazor: Pripovijetke
4. Dobriša Cesarić: Pjesme
5. Damir Miloš: Bijeli klaun
6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi
7. Branka Primorac: Maturalac
8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina, 
                                                Balkanska mafija, 
                                                Martin protiv CIA-e i KGB-a
9. Charles Dickens: Oliver Twist
10. Ićan Ramljak: Povratnik,
                           San bez uzglavlja
11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
12. Dinko Šimunović: Duga
13. Pero Zlatar: Otključani globus
14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska,
                                    Mirakul od mora
15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se
16. Jadranka Klepac: Miris knjige
17. Bernard Jan: Potraži me ispod duge
18. Daniel Defoe: Robinson Crusoe
19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
21. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea,
                              Novi jadi Adriana Molea
22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
23. Scott O’Dell: Otok plavih dupina,
                          Caru carevo
24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine
25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove, Bijeli patuljak, Lutke s dušom
26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep
28. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije
29. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu
 
8. RAZRED (9 djela)
1. Dinko Šimunović: Alkar
2. Slavko Kolar: Breza
3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
4. Ernest Hemingwey: Starac i more
5. August Šenoa: Prosjak Luka,
                           Branka
6. Dnevnik Ane Frank
7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe,
                               Zlatna vuga
9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotrščaka
10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka, 
                                     Čarobni prosjak
11. Đuro Sudeta: Mor
12. William Shakespeare: Romeo i Julija
13. Pero Budak: Mećava
14. Silvija Šesto: Debela,
                           Vanda,
                           Tko je ubio Pašteticu
15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav
17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje,
                       Sasvim sam popubertetio
18. Vladan Desnica: Pravda
19. Mate Balota: Tijesna zemlja
20. Eugen Kumičić: Sirota,
                              Začuđeni svatovi
21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje
22. Miroslav Krleža: Djetinjstvo
23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
25. Josip Laća: Grand hotel
26. Goran Tribuson: Legija stranaca,
                                Rani dani,
                                Ne dao Bog većeg zla
27. Zlatko Krilić: Krik
28. Milena Mandić: Pokajnik
29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona
32. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka
33. Michael Ende: Momo,
                            Beskrajna priča
preskoči na navigaciju